Eğlence

Neden Kuşadası’nda Tatil Yapmalısınız?

Kusadasi

Güzide tatil beldelerinden biri olan Kuşadası popülerliği hiçbir zaman başka beldelere kaptırmıyor. Her yıl tatilini burada geçiren ve adeta beldenin müdavimleri olan çok sayıda yerli ve yabancı turist var. Haliyle Kuşadası otelleri de kısa sürede tam doluluk oranına ulaşıyor. Bu nedenle eğer bu beldede tatil yapacaksanız acele etmeniz ve erkenden rezervasyon işlemini tamamlamanız gerekiyor.

(Kuşadası İstanbul’a 660 km, Ankara’ya 666 km, İzmir’e 95 km uzaklıkta!)

Öncelikle bu bölgede her bütçeye uygun bir konaklama seçeneği bulabileceğinizi belirtelim. Son derece konforlu otellerden ucuz pansiyonlara kadar onlarca farklı seçenek karşınıza çıkıyor. Özellikle Tatilsepeti.com adresi üzerinden otel araştırması yaptığınızda çok daha ekonomik konaklama seçenekleriyle karşılaşabilirsiniz. Bu sitede sadece erken rezervasyon otellerini görüntüleme imkânı da var. Erken rezervasyon indirimlerinden faydalanma şansına sahip oluyorsunuz.

Kuşadası

Kuşadası’nda Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler

Güvercinada…

Kuşadası’na gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında, onlarca farklı kuş türüne ev sahipliği yapan Güvercinada geliyor. Kuşadası’nın hemen kıyısında yer alan bu ada, yol ile karaya bağlanıyor. Manzarasının muhteşem olduğunu belirtmeye gerek var mı?

Zeus Mağarası…

Tamamen doğal şekilde oluşan bu mağara Güzelçamlı Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın sınırları içerisinde ziyaretçilerini bekliyor. Mitolojik öyküye göre Zeus Poseidon’un gazabından kaçtığında bu mağaraya sığınmış. Mağara adının buradan alıyor.

Öküz Mehmet Efendi Paşa Kervansarayı…

1618 yılında dönemin Sadrazamı Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılan kervansaray iskeleye oldukça yakın bir yerde konumlanıyor. Geniş bir avlu ve avluyu saran odalardan oluşan kervansaray mimarisiyle sizi çok etkileyecek. Üst katına çıkarsanız mimarisini daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Kuşadası

Kaleiçi Cami…

Kuşadası’nın en görkemli camisi olması ve yine dönemin Sadrazamı Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılmış olması dikkat çekiyor. Öküz Mehmet Efendi Paşa Kervansarayı ile aynı yıl, 1618’de yaptırılan cami çarşının içerisinde yer alıyor. Kare planı ile de ön plana çıkana Kaleiçi Cami asıl ibadet edilen yerin mimarisi açısından da dikkat çekmeyi başaran yapılardan biridir.

Kuşadası’na gitmek için daha pek çok neden sıralayabiliriz. Hemen Tatil Sepeti internet sitesi üzerinden yerinizi ayırtın ve bavulunuzu hazırlamaya başlayın!

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top