Alışveriş

Faber-Castell Ürün Güvenliğine Dikkat Çekiyor

Faber-Castell ürün güvenliğine dikkat çekiyor

Faber-Castell ürün güvenliğine dikkat çekiyor

2014 – 2015 eğitim öğretim yılına kaliteli ve güvenilir ürünleri ile merhaba diyen Adel Kalemcilik, ürün güvenliği konusunda çocukları ve ailelerini uyarıyor.

Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, yeni eğitim öğretim yılında ürün güvenliğine dikkat çekerek farkındalığı artırıyor. Adel labaratuarlarında tüm testlerden geçerek belgelenen ürünler, çocuklar için risk içermiyor.   Adel Kalemcilik’in iş birliği yaptığı 253 yıllık köklü geçmişi ve deneyimi olan Faber-Castell markası da  tüm dünyada ürün güvenliği konusunda öncülük edip konuya dikkat çekiyor. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiği konusunda ise öğrencileri ve ailelerini uyarıyor.

Ürün güvenliğini ilke olarak benimseyen ve kaliteye odaklanan Adel Kalemcilik, sektördeki öncülüğünü tüketici ve üreticileri bilinçlendirmesiyle sürdürüyor. Ailelerin artık kırtasiye ve oyuncak alışverişinde daha bilinçli olduklarını ve markasız ürünlerin satın alınmaması konusunda özen gösterdiklerini belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, öğrencilerin ve ailelerin markanın güvenilirliğine ve üreticinin kurumsallığına dikkat ettiklerini söylüyor.

Faber-Castell ürün güvenliğine dikkat çekiyor

Hizaler, “Kendi çocuklarımızda asla kullanmayacağımız ürünleri üretmiyor ve satmıyoruz.  Satışa sunduğumuz her üründe uzun ömürlülük, dayanıklılık, iyi örtücülük ve renklerin canlılığı olmazsa olmaz kriterlerimiz olarak sayıyoruz. Ayrıca ürün güvenliği konusunda farkındalık yaratmak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Kalite ve güvenlik testlerini geçmiş, kimyasal ve toksik madde içermeyen ürünlerin kullanılmasının ve üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiğinin sağlık açısından daha güvenli olduğunu vurguluyoruz“ dedi. Hizaler, Adel Kalemcilik olarak ürün güvenliği için ulusal ve uluslararası tüm standartları titizlikle takip ettiklerini, ISO 9001 Kalite Sistemi gereği, ürün güvenliği için hammadde tedarikçilerini titizlikle seçtiklerinin altını çizdi.

Adel Kalemcilik Hakkında

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, Kuruluşundan bu yana dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdürüyor. İstanbul Kartal’daki fabrikasında üretimine devam eden Adel, 1995 yılında Faber-Castell’in Adel Kalemcilik’e ortak olmasıyla daha da güçlendi. Özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas, Cordial ve Max markalarının pazarlamasını ve satışını gerçekleştirirken, 60’ya yakın ülkeye müşteri istekleri doğrultusunda üretilen Adel, Adeland ve Faber-Castell markalı ürünleri ihraç ediyor. Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen marka olan Adel Kalemcilik’in geniş ürün yelpazesinde bulunan ürünler her yaş grubunun ilk tercihi oluyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top