Aile

Gökkuşağı Bebeklerini Böyle Duyuruyorlar

Geçtiğimiz aylarda gökkuşağı bebeği ne demek buna değinmiştik. Bir anne adayının düşük, ölüm vb. kötü bir şekilde kaybettiği bebeğinin ardından gelen yeni çocuğu için kullanılan bir tabir “gökkuşağı bebeği”. Aileler de bu mutlu haberlerini sevdikleriyle paylaşmak adına farklı fotoğraf çekimleri yapıyorlar. Profesyonel fotoğrafçılar aileler için yaratıcı konseptler buluyor ve ortaya gülümseten, mutluluk verici kareler ortaya çıkıyor.

GÖKKUŞAĞI BEBEĞİNİN HİKAYESİNİ DUYDUNUZ MU?

Bu hamilelik duyuruları karanlık ve acı verici kayıplar yaşayan diğer aileler için de umut ışığı… Kalp kırıklığı yaşayan ebeveynler gökkuşağı hamileliğinin daha özel olduğunu düşünüyor. Pek çok aileye, yeniden hamile kalıp sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek bir mucize gibi geliyor ve oldukça cesaret gerektiriyor. Ancak kötü bir olaydan sonra hiç aydınlık gelmeyecek diye bir şey yok. Kasvetli, karanlık, soğuk ve rüzgârlı, yağmurlu bir olaydan sonra gökkuşağı çıkacaktır. Bize de düşen, ona mutlulukla bakmak ve onun fotoğrafını çekmektir…

1- Fotoğrafçı Whitney Hempsey, 13. haftada ikinci bebeğini kaybeden annenin üçüncü hamileliği… Kayıptan altı ay sonra yeni bir bebek için cesaret ediyorlar.

2- 6 kez düşük yapan anne Jessica, fotoğraf için kaybettiği 6 bebeği için 6 renk seçmiş gökkuşağında.

3- Madie henüz hamileyken bebeğinin kalp hastası olduğunu öğrendi ve ona veda etmek zorunda kaldı. Fotoğrafçı Marissa Naudsch. Tekrar hamile kalmak için aylarca bekledi, korkuyordu ve en sonunda Nisan’da oğlunu kucağına aldı. İsmi Titan.

4- 8. haftada ultrasonda bebeğini kaybettiğini öğrendi. Fotoğrafçı Francesca Fregozo. Temmuz’da sağlıklı bir şekilde gökkuşağı bebeği dünyaya geldi.

5- Patricia’nın ilk önce sağlıklı bir kızı oldu. Daha sonra ikinci çocuklarını yapmaya karar verdiler ancak 3 kez düşük yaşandı. Sonunda dördüncü hamileliğinde her şey yolunda gitti ve geçtiğimiz Haziran’da Austen dünyaya geldi.

6- Nikki sayısız kez düşük gerçekleştirdi. Sonunda sevimli bir kız çocukları oldu. Fotoğrafçı Trisha Harris. Gökkuşağı bebeklerini, gökkuşağı toz kutlaması ile tamamladılar.

7- Fotoğrafçı Cassie Clayshulte, Hilton Head adasındayken bir gökkuşağı bebeği hikâyesi çekmek istediğini duyurdu ve tüm kasabanın yardımıyla bu çifti buldu.

8- Tucker ve Bethany’nin ikiz oğulları vardı. Daha sonra ikiz kızlara hamile kaldılar fakat bebekler doğmadan öldü. Akabinde sağlıklı bir kız çocukları oldu. Ona, ikizlerine koymayı planladıkları isimlerin karışımı olan “Jase” ismini verdiler. Fotoğrafçı Lindsay Veld.

9- Oğullarını doğumundan kısa bir süre sonra kaybeden aile, kızları Elysia için bu gökkuşağı fotoğrafını çektirmek istediler. Fotoğrafçı Brittany Gidley. Ne kadar mutlu olduğu her halinden belli.

10- Fotoğrafçı Diana Kuehl, fotoğrafı gökkuşağı bebeğine hamile olan kadının ışığı ile çektiğini söylüyor. 23 haftalıkken ikiz oğullarını kaybeden Wyatt ve Waylan, ardından bir de düşük yaşıyor. Sonrasında gökkuşağı bebeklerine kavuşuyorlar. Fotoğraf çekiminde arkada duran iki ördek onları çok şaşırtmış ve anlamlı bulmuşlar.

 

Parents.com/pregnancy-announcements/gorgeous-rainbow-baby-pregnancy-announcements

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top