Yaşam

Mark Zuckerberg Harvard’ı Nasıl Kazandı

Mark Zuckerberg, 1984 yılının 14 Mayıs’ında, New York’un White Plains şehrinde doğdu. Babası diş hekimi, annesi ise psikiyatrist hekim. Ve biz onu Facebook kurucusu olarak tanıdık. Tüm internet kullanımımızı değiştiren ve arkadaşlık sitelerine yeni bir boyut kazandıran, belki de pek çoğunun kapanmasına sebep olan Facebook’un kurucusu. Zuckerberg, “nick”lerimizden sıyrılıp gerçek isim, soy isim ve gerçek fotoğraflarımızla yer aldığımız sosyal medya platformunun babası.

Mark, lisede teknoloji alanında çalışmaları ile Microsoft’un dikkatini çekmiş ve şirketten teklif almıştı. Ancak genç mucit bu iş teklifini reddedip Harvard’a girmişti. Facebook’tan önce ilk atılımını ortaokulda yapmıştı. Zuckerberg, ortaokulda ZuckNet isimli anlık mesajlaşma programı yarattı. Bu arada Zuckerberg Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un izinden gittiğini sıklıkla dile getiren Mark Zuckerberg, renk körü olduğu için her gün kullandığımız Facebook’un logo rengi mavi olmuş.

Mark Zuckerberg

2015 yılının Aralık’ında bir kız çocuk sahibi olan Mark Zuckerberg, doğumdan sonra yazdığı bir mektupta, eşi ile birlikte artık değeri 45 milyar doları bulan Facebook hisselerinin yüzde 99’unu bağışlayacaklarını açıklamıştı.

Ayrıca geçtiğimiz Mart ayında, eşi Priscilla ile ilk çocukları Max’in ardından ikinci bir kız bebek daha beklediklerini duyurdu. Açıklamasında Mark Zuckerberg, “Priscilla’nın hamile olduğunu öğrendiğimizde, ilk dileğimiz bebeğin sağlıklı olmasıydı. İkinci dileğim ise bir kız bebek olmasıydı. Bir kız kardeşe sahip olmaktan daha güzel bir hediye düşünemiyorum. Max ve yeni bebeğimizin birer kız kardeşe sahip olacakları için çok mutluyum” demişti.

Mark-Max Zuckerberg

Zuckerberg, eşinin ve kendisinin çocukluk dönemlerini gösteren 4 farklı fotoğraf paylaşarak kız kardeşe sahip olmanın kendisi için ne anlama geldiğini anlatıp, üç kız kardeşle büyüdüğünü ve onlardan çok şey öğrendiğini vurgulamıştı. Bir erkek çocuk olarak kız kardeşlere olan bağlılığı, sevgisi ve olumlu düşünceleri son derece takdire şayan. Mark, kız kardeşlerinin sadece kardeş olmadığını, aynı zamanda çok da iyi dost olduklarını düşünüyor.

Peki Mark, Harvard’ı nasıl kazandı? Yüksek ihtimalle başını kitaplara gömdü, çok çalıştı, bir yıl kadar asosyalleşti ve Harvard’ı kazandı. O kısımları göremiyoruz ama Harvard’ı kazandığını öğrendiği anı bizimle Instagram’da paylaştığı için, bu anlarına yıllar sonra biz de ortak olabiliyoruz. İşte Mark Zuckerberg’ın Harvard’ı kazandığını öğrendiği video, babası çekmiş.

 

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı