Eğlence

Uyku Pozisyonunuz Sizin Hakkınızda Neler Söylüyor?

Uyku sırasında malum ne yaptığımızdan pek de haberimiz olmuyor. Acaba uyurken içimizdeki gerçek karakterimiz ve doğal benliğimiz ortaya çıkıyor olabilir mi? Bazı araştırmacılara göre evet…

Uyku Değerlendirmesi ve Danışma Servisi’nin direktörü Prof. Chris Idzikowski, 6 çeşit genel uyku pozisyonu ve bunlara bağlı karakter belirlemesi yapıp, BBC’ye rapor etti.

İdzikowski: “Uyanıkken bedenimizin farkındayız. Oysaki bilinçaltımız uyurken bizim hakkımızda başka şeyler söylüyor. Bunu ilk kez fark ettik. İlginç olan nokta ise, uykudaki duruşun, beklediğimiz profilden çok farklı olması.” diyor.

Kişilik özelliklerimizi dış görüntümüzle bağdaştırmayı seviyoruz. Hatta şimdiden bebeklerinizin uyuyuş şekillerine göre karakterleri hakkında tahminlerde bulunabilirsiniz. Eğlence ile denemeye değer…

İşte sonuçlar:

Cenin pozisyonu

Araştırmaya katılan kişilerin %41’i bu pozisyonda uyuyor. Dışarıdan sert gözüken bu insanların hassas kalpleri var. Çekingen ve utangaç tavırlar sergileyen bu tipler aslında hemen açılabiliyorlar. Kadınlar, erkeklere göre daha çok cenin pozisyonunda uyuyor.

Dağınık yatış

Başı yana doğru, yüz üstü, kollar bacaklar dağınık bir şekilde yatan kişiler rahat insanlar gibi gözüküyorlar ancak hassas ve eleştirilmekten, ölçüsüz tutumlardan hoşlanmayan kişiler. Bu pozisyon ayrıca sindirim için harika bir uyku pozisyonu!

Kütük pozisyonu

İki kol da gövdenin iki yanında uzanmış, düz bir şekilde yatan kişiler genellikle dışa dönükler ve kalabalık bir grubun parçası olmaktan hoşlanıyorlar. Yabancılara çabuk güveniyorlar ve bu sebeple çabuk kandırılabiliyorlar.

Asker gibi

Her iki kol da yanda yer alıyor ve düz bir şekilde asker gibi yatakta yatıyorsa bir kişi, sakin ve sessiz bir yapısı var demektir. Telaşlanmaktan hoşlanmayan, yüksek standartları olan insanlardır. Ayrıca bu pozisyonda uyumak horlamaya sebep olabilir.

Özlem pozisyonu

Vücut bir yöne dönük, kollar da aynı yöne doğru uzanmış pozisyonda uyuyan kişiler genellikle doğal oluyor. Bu açık kişiler aynı zamanda şüpheci ve alaycı insanlar olabiliyorken, kararsız ve sabit fikirli olabiliyorlar.

Deniz yıldızı

Yüzü tavana bakarken, kolları kafasının yanında yukarı doğru uzanmış, bacaklar iki yana uzanmış uyuyan kişiler genellikle iyi birer arkadaştır. Yardımsever ve düşünceli insanlardır. Ayrıca dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanmazlar. Asker pozisyonu uykusundaki gibi horlama riski olan bir uyuma şekli…

Son olarak

Bir eli ya da ayağı yorganın altından çıkanlar var… 10 kişiden sadece biri tüm kol ve bacaklarını yorganın altında tutuyor. Ve bunun için ayrı bir araştırma gerekiyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top