Eğlence

Dolunay Ve 2018’in İlk Günleri Bize Neler Getirecek?

2018’e girerken gökyüzünde oldukça güçlü hareketlerin bulunduğu bir hava hakim. Oğlak burcundaki Güneş ile birlikte yer alan gezegenler, uzun zamandır ihtiyacımız olan değişimi ve kendimizin farkına varmamızı sağlayacak. Bir süredir çabaladığımız her şey sonuçlanmaya başlarken gerekli aydınlanmayı yaşayacağız. Bu dönem, doğru davranırsak ve amaçlarımız uğruna gerektiği gibi hareket edersek, pek çok konu yerine oturacak ve o yorucu muğlaklıktan kurtulacağız.

Bu Dolunay, art arda gelmekte olan 3 süper Dolunay’ın ortasında yer alıyor. Üçüncüsü aynı zamanda Mavi Ay olarak da bahsedilecek. 2018’e, Ay’dan gelen yüksek dişil enerjiyle başlıyoruz.

Venüs, Satürn, Pluton ve Güneş, Oğlak burcunda yer alıyor. Ay ise, su grubu olan anne ve evi simgeleyen duygusal Yengeç burcunda… Tüm bu gezegenler ve burçların gökyüzündeki hareketleri, güçlü bir dinamikle dans ediyor gibi… Ayrıca bugün dünyamızda ihtiyaç duyulan feminen ve eril dengenin kurulması için bir işaret, bir ortam hazırlamaktadır.

İhtiyacımız olan sosyal adaletin sağlanması; öfke kontrolünün sağlanması ve güç savaşlarında dişil etkilerin yer alması için gerekli olan sinyalleri gökyüzü gönderiyor.

Çevremizdeki dünyaya egemen olan ve yüzyıllardır doğa anayı yok eden ataerkil yapı değişecek. Evet bunu yok etmek kolay değil. Ancak daha kadınsı ve anaerkil bir düzene geçmek için evren bize mesaj gönderiyor. Oğlak burcundaki Güneş ve gezegenler, gereken dişil enerjinin köklenmesi ve cesaretlenmesi için gereken motivasyonu sağlamakta.

Aslında hem eril hem dişil alanlarının yenilenmesi ve iyileşmesi gerekiyor. 2018’in muazzam temalarından biri de bu olacaktır.

Sihir, hepimizin uygulayacağı bir şey. Çevremizde olan biten çok şey bizim önümüzde engel. Ama gerekli olan kutsal güç içimizde. Hayat bir oyun ve bir keşif. Gerçek doğamız sonsuzdur. Kendimize inanmalıyız.

Happy New Year & Full Supermoon in Cancer 🌊🌕💦 This is the middle of three Supermoons in a row. The third Supermoon will be closest & appear largest of the set, rising at the end of the month, also as a Blue Moon. We're coming into 2018 with lots of powerful lunar, feminine energy… : Along with Venus, Saturn, & Pluto, the Sun is in the realm of Capricorn, which is the archetypal sign of the Father, element of Earth. The Moon is in its home realm of Cancer, which is the sign of the Mother, element of Water. With six of my planets in Capricorn & with Cancer as my rising sign, I feel a strong resonance with the dynamic currently dancing in the skies. I feel that this strong dynamic together again at this time offers an aid for us to realign & balance our Divine Feminine & Masculine Energy, which is so deeply needed on our planet at this time. : Uranus, planet of revolution, social change, & currently in the fire sign of Aries, continues to travel with asteroid Pallas Athena & dwarf planet Eris, both named after & believed to be connected with feminine spiritual warriors "who seek social justice & may have provided the fuel for the feminine empowerment & outrage we've been recently experiencing" (Pat Lilies of thepowerpath.com). : With the patriarchy that's been dominating the world around us & destroying Mother Nature for centuries, it can be easy to shift towards a seeking of more feminine power & matriarchy, but the Sun & planets in Capricorn are here to help us remind us that the Divine Masculine needs rooting & encouragement as well. The versions of both masculine & feminine that've been most demonstrated during the days of patriarchy haven't embodied the healthy, divine aspects of either. Both spaces need reemergence & healing. I feel this will continue to be a huge theme of 2018: rebalancing & growth of the Divine Feminine & Masculine powers we all hold. : Annnnd with no idea what I was tuning into & writing about, my partner just brought me leftovers from a curry I spent five hours creating yesterday & said, "Look, I made them into yin-yangs." 🔮🌕🙏☀️💜 📷:@thegoddessapothecary

A post shared by kaya satori ☼ world wanderer ☾ (@kaleidoscopicbliss) on

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı