Aktivite

Düğün Temanız İçin Astroloji Ne Diyor?

Düğün günü için alınacak en önemli kararlardan biri de düğün temasının ne olacağıdır..? Akraba, eş, dostla mini bir ev düğünü mü olacak, egzotik ezgilerle açık havada mı vb. çeşitli fikirler arasında gidip gelenler belki astrolojiye biraz kulak verip düğünlerini daha kolay seçebilir. Sizin düğününüz için artık çok geç olduğunu düşünüyorsanız, ileride çocuklarınızın düğünü ya da arkadaşlarınıza fikir vermek için düşünebilirsiniz.

Astroloji Okulu kurucusu Rebecca Gordon, düğün tarihi için pek çok kadının kendisine başvurduğunu söylüyor. Peki astrolog Gordon’a göre burçların en ideal kutlama şekilleri nasıl olmalı ya da oluyor?

Soughton HallWedding Photography

Koç burcu:

Koç burcu kadını, evlilik odalıdır aslında… önemli olan evliliktir, evliliğe atlar. Pastaya, peçeteye, bardağın rengine kafasını takacak bir burç değildir. Sadece evlenmek ister. Kutlamaya gelince ise, modern kutlamaları sever, ayrıntılara aşırı odaklanmaz. Önemli olan sevgidir, sevgi odaklı bir düğün yeter ve bir an önce balayına gitmek ister.

Boğa burcu:

Bir boğa burcunun düğününe davetliyseniz, cep telefonlarınıza bir süre veda edin, Başak gibi Boğa da doğada olmayı sever. Dolayısıyla, düğün sırasında elektronik aletlerinizi şarj etmeniz mümkün olmayabilir. Bir çiftlik evinde hatta eski bir ahırda bile düğün organize edebilirler. Fakat düğün ucuza gelir diye düşünmeyin, çünkü her şeyin en kaliteli, el emeği ve organik olanını kullanmak ister.

İkizler burcu:

Hava grubu olan İkizler burcunun düğününde yemek kamyonu olursa şaşırmayın, çünkü onlar iletişimin ve ulaşımın hükümdarıdır. Donut, macaron gibi farklı tatlı çeşitlerinin tadını çıkarmak ister. Seyahat etmeyi severler, düğün için uzak bir yer seçebilir, düğün olmazsa balayı için uzak bir yerlere gidecektir. Yay burcu ile iyi geçinirlermiş gibi…

Yengeç burcu:

Yengeçler biraz yaşlı ruhludur, geçmişi sever. Anne ya da anneanne gelinliğini yenileyip giyebilir, eski şeylere değer verir. Vintage konseptli bir düğün onlara göredir. Ayrıca tüm aile, akraba çevresini düğününde görmek ister.

Aslan burcu:

Bu gösteriş meraklısı burç, ışıltılı, parlak bir düğün ister. Aslan burcunun düğünü cömert, lüks bir parti havasında olur. Güneş’in rengi olan altın rengi, düğünde güç gösterisi olarak göze çarpar, klasiktir.

Başak burcu:

Toprak grubuna ait bir burç olan Başak burcu, doğa ile çevrili olmaktan hoşlanır. Bir üzüm bağında ya da orman içinde bir düğün onlara göredir. Fakat bu bir köy düğünü olacağı anlamına gelmez, hataya yer yoktur. Doğal ortam mükemmel, net ve zarif olarak süslenmelidir. Başak burçları için yılın en iyi evlilik zamanı olarak -hem de doğdukları ay olan Eylül önerilir; ya da yaz sonu düğün için idealdir. Daha romantik olamaz.

Terazi burcu:

Terazilere yıldızlar, stil konusunda doğa bir yetenek vermiştir. Etkileyen gezegeni Venüs’ü de ekleyince, aşk ve evlilik işlerini yönetme konusunda iyi olduğu söylenebilir. Terazi burçları klasik düğünlerden hoşlanır, ayrıntılar çok önemlidir. Sandalye, peçeteler ve cam bardaklar vb. her şey uyum içinde olmalıdır ayrıca gelinlik salonda mükemmel görünmelidir.

Akrep burcu:

Başak burcu gibi Akrep de doğduğu ayda evlenirse daha rahat hissedecektir. Kasım’da ya da yine bir Sonbahar günü… Değişik bir atmosfer isteyenler Cadılar Bayramı havasında bir düğün yapabilir. Dünya’nın değişime uğradığı Sonbahar’a uygun uçuşan yapraklar arasında, karanlık bir düğün onlara göredir. Siyah bir ruj ya da deri bir ceket düşünebilirler. Mesela bu büyük gün için rock ‘n roll ya da punk temalı bir düğün nasıl olur?

Yay burcu:

Zodyak’ın seyyah burcudur Yay. Mükemmel bavulları seçmek, uçak biletleri ayarlamak ve en güzel tasarım otelleri bulmak onların işidir. Yabancı kültürlerle ilgilenen Yay burçlarının düğünleri etnik esintilerle süslenebilir.

Oğlak burcu:

Oğlaklar gelenek-göreneklerine bağlıdır ve düğünlerine de bu yansır. Düğün tarihi için Kış aylarını tercih edebilirler. Cazibeli ve resmi stillerini göstermeleri için kapalı havalar daha uygundur. Çok katlı Cinderella tarzı bir gelinlik giymek isterler.

Koca burcu:

Kova burcu Güneş Sistemi’nde diğer gezegenlerin aksine ters yönde dönen Uranüs’ün etkisinde olmaktan dolayı gurur duyar. Bu da düğün planlarını benzersiz bir şekilde yapmak istemelerine sebep olur. Geleneksel değildir fakat düğünlerine manevi değerleri farklı bir şekilde entegre etmek isterler.

Balık burcu:

Neptün tarafından yönetilen, su grubu Balık burcu, mistik, sihirli bir dünyayı severler. Fantastik bir düğün onlara göredir. Farklı bir deneyim yaşamak isterler. Mesela Harry Potter temalı bir düğün onlara göredir. Ayrıca düğünde çok iyi bir DJ ya da bir grup olmalı, müzik Balık burcunun düğünü için çok önemlidir. Ve Balıkların düğününe giderken bir çift rahat ayakkabı giyin çünkü gecenin çoğunu dans ederek geçirebilirsiniz.

 

instyle

Yorumlar için tıklayın

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

Yukarı