Aile

Lohusalık Depresyonunu Yoga Yaparken Bebeğini Emzirerek Çözen Anne

Hamilelik, doğum ve emzirme dönemleri her kadın için aynı şekilde geçmiyor, bunu biliyoruz. Bazı kadınlar ciddi bir postpartum depresyonu yaşıyorlar. Her şey dışarıdan göründüğü gibi kolay olmuyor. Bazıları mide bulantılarıyla geçiriyor, bazıları aşırı kilo alıyor gebelik döneminde, bazıları ise çok rahat, günlük hayatının o kadar da etkilenmediği gebelikler yaşıyor. Bebek dünyaya gelirken de her kadın aynı şekilde yaşamıyor bunu. Her bedenin doğum sırasında ve sonrasında komplikasyonları farklı oluyor. Ve her özel sorunda olduğu gibi annelerin de bu problemleriyle savaşma şekli kendilerine göre değişiyor.

carleebyoga

Her insan ayrı bir dünya. Herkesin yaşadığı dertler de mutluluklar da farklı tarzda vücut buluyor kişide. Doğum sonrası lohusalık dönemi de her kadında değişkenlik gösteriyor. Emzirmekte güçlük çeken kadınlar olduğu gibi çok doğal bir şekilde bu süreci geçirenler var.

carleebyoga

Yazımıza konuk olan anne, Carlee Benear ise bu dönemi yoga yaparak ve işin ilginç tarafı yoga yaparken bebeğini emzirmekte bulmuş. Yaşadığı stresi ve zorlu günleri, yoga yaparken bebeğini emzirerek ve bu anları fotoğraflayarak; üzerine bir de sosyal medyada, instagram’da paylaşarak atlatmayı seçmiş. Bunun sadece reklam amaçlı olduğunu düşünüyorsanız ve fotoğrafların ise kurgu olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz çünkü video’ları da var. Bebek çok doğal ve rahat.

Instagram: carleebyoga

Şimdiden minik çocukları da yoga yapmaya başlamış bu arada. Instagram’da onu takip ederseniz, özellikle hikayelerinde Carlee Benear’in çocuklarını ve eşini bolca görebilirsiniz. Oldukça pozitif bir enerjiye sahip olan bu aile bizim yüzümüzü güldürdü, umarız sizinkileri de güldürür.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top