Aile

Bu Yaz Ona Yıldızların Altında Oynamasına İzin Ver

Bildiğiniz gibi çok eskilerden eğlenceli bir aşk şarkısı vardır bizde “Yıldızların Altında” diye…

Sonra “Yıldızlar Ellerinde” vardır Kargo’nun…

Yıldızlar üzerine bestelenmiş çok şarkı, yazılmış roman, gerçekleşmemiş dilekler vardır. Alışmış da olsak, aslında onun bir “yıldız”ın kayması olmadığını biliyor da olsak her seferinde “yıldız kaydı” deriz, bu görkemli bir olaydır, hiçbir şey yokmuş gibi hayatımıza devam edemeyiz.

Lola Augustine Brown, Todaysparent sitesi için hazırladığı bir yazıda annelere, çocuklarıyla açık havada ve yıldızların altında daha fazla vakit geçirmelerini tavsiye ediyor. O, öyle yapacakmış…

“Kaç yaşınızda olursanız olun yataktan geç kalkmak bir heyecan verir. Benim en sevdiğim şey, özellikle ılık yaz akşamları üç çocuğumda birlikte ateş yakıp etrafında oturmaktır. Ateşten çıkan kıvılcımlar ve ateş böceklerinin ışıltısı… Bu büyülü atmosferin verdiği mutluluğu anlatamam sanırım.” diyor.

Bu yaz siz de geç saatlerde yatmanın ve yıldızların altında zaman geçirmenin keyfini sonuna kadar çıkarın. Geç kalktığınız ve geç yattığınız günleri böyle şeyler için kullanın.

Yıldızların altında yapılabilecek başka bir eğlenceli aktivite ise sinema olabilir. Açık hava sineması bulabilirseniz, mutlaka gidin. Eğer büyük bir bahçeniz varsa, Lola’nın da planladığın gibi bir projektör bulup kendi açık hava sinemanızı oluşturabilirsiniz.

Gece yürüyüşleri de çok eğlenceli. Çocuklarınızın eline şirin el fenerleri verin bir de siz alın. Belki de gündüz göremediğiniz ayrıntıları o karanlıkta göreceksiniz.

Hani konser / festivallerde olur genellikle, parıldayan bileklikler vb. Kendiniz ve çocuklarınız için parlak aksesuarlar edinin. Geceleri dışarıda oynadığınız oyunlar daha eğlenceli ve renkli bir hale gelsin.

Gece yıldızları en iyi nasıl görebilirsiniz? Tabii ki karanlık bir yerde, yere serilip uzanarak. Bir battaniye alıp çimlerin olduğu bir parka gidin. Astronomi konusunda cahilseniz, yeni bilgiler edinmek için harika bir fırsat. Cep telefonunuza bir yıldız app’ı indirin. Gökyüzünde nerde, hangi yıldız var öğrenin. 12 Ağustos, bunun için mükemmel bir tarih çünkü Perseid meteorları o gün gökyüzünde dans ediyor olacak. 12-13 Ağustos’u çocuklarınız için unutulmaz bir geceye çevirebilirsiniz. Onlara belki de ömür boyu görebilecekleri en büyük “yıldız kayması”nı siz gösterin. Büyüdüğünde anlatabileceği unutulmaz bir anı verin ona…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çıkışta Olanlar

To Top